niedziela, 6 lipca 2014

Łowicka burza mózgów

Postanowiłam, że muszę coś zrobić z gołą ścianą w kuchni. Pomysłów na nią mam tysiąc, ale jakoś nigdy nie było czasu i wystarczającej ilości samozaparcia, by plany wdrożyć w życie. Miał być dmuchawiec, miała być jasna tapeta z delikatnym wzorem, miały być ptaszki. Oczywiście nie wszystko na raz :) 
A co tym razem chodzi mi po głowie? 
Kuchnia z elementami folk - a dokładnie folkloru łowickiego (ciągotki rodzinne :) 

I zaplanowałam sobie to tak (choć na razie to luźny plan):

- na "łysej" ścianie wymalowany łowicki pasiak/kilim. Jednak mam dylemat - malować w pionie czy w  poziomie (jeśli w poziomie to trzeba powtarzać wzór).
Stworzyłam sobie prototyp takiego pasiaka - zrobiłam to w 5 minut i to tylko wersja robocza.Inspirowałam się tradycyjnymi łowickimi kilimami:


http://folkstar.pl/
folkstar.pl

http://gobeliny.com.pl/

http://www.niciarniana.pl/

folkstar.pl

- w 2-3 ramkach: na lodówce, obok zlewozmywaka i przy włączniku światła - małe ramki z łowickimi wycinankami. Takimi:

http://www.sklepludowy.pl/

http://cebrita.blox.pl/


http://www.powiat.lowicz.pl/

- kilka elementów w żywych kolorach: poduszki na krzesła, doniczki, taca na owoce. Zagospodaruję to, co już mam (niebieskie poduchy, czerwona metalowa taca na owoce, gliniany dzbanek-wazon w kolorze żółtym, wystarczy przemalować doniczki)

Wiem, że to dość odważny pomysł. Z pewnością dla wielbicieli białych, skandynawskich wnętrz - nie do przyjęcia pstrokacizna. Moje meble kuchenne są ciemne - blaty i boki, jedynie fronty w waniliowym kolorze. Zielony to mój ukochany kolor i nie wyobrażam sobie na razie zmiany koloru ścian w kuchni, a jedynie myślę o jej ożywieniu, bo patrzę na nią od 3 lat i trochę mi spowszedniała.
A tu jeszcze jedna fotka z kuchni, widać na niej kolor blatu. Styl utrzymany do tej pory to taki klimat sielsko-wiejski. 4 komentarze:

 1. Lubię folk, ale jednak troszkę się go boje w swoim wnętrzu:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. A ja doszłam do wniosku, ze najwyżej przemaluję ścianę :)

   Usuń
 2. Super ten pasek wygląda ale pociągnęłabym go do podłogi:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dear, your post has one thing that caught my attention! Its information is more useful than many other articles on this topic.
  climbingreviewed

  OdpowiedzUsuń